«

»

אוג 15

קופה רושמת

קופה רושמת היא מרכיב חיוני בכל עסק שמתבצעות בו מכירות. חשוב לציין שקופה זו משמשת לא רק לקבלת כסף והנפקת קבלות וחשבוניות אלא מהווה מערכת ממוחשבת לכל דבר, שבין השאר מסייעת במעקב אחרי המלאי הקיים של כל מוצר, בהפקת הדוחות הנדרשים לצורך ניהול העסק וגם אלה שיש להגיש לרשויות המס, ובנוסף ניתן ליצור ממשקים בינה לבין מערכות אחרות כגון סליקת אשראי, NFC (טכנולוגיה המאפשרת תשלום באמצעות סלולרי) ועוד.

אילו כלי ניהול ומכירה מציעה קופה רושמת?

כאמור השם קופה רושמת מעט מטעה, שכן בפועל קופות רושמות הן מערכות ממוחשבות מתקדמות מאוד.

בין השאר מאפשרת קופה מסוג זה הנפקת דוחות סיכומי מכירות (יומיים/ שבועיים/ חודשיים/ לפי קטגוריות פריטים/ לפי מוכרים, ועוד חתכים שונים), דוחות נוכחות של עובדים, ניהול מלאי ועוד.

עוד איכות יקרת ערך של קופות ממוחשבות היא המדפסת המובנית בה, כך שהפקת הקבלות והחשבוניות פשוטה ומהירה. כדאי לציין שקופות מדגמים מתקדמים מאפשרות גם ביטול עסקאות יעיל ומהיר, כולל כאלה שנעשו בעבר.

למה אסור להתפשר על רמת אבטחה?

אחד המרכיבים החשובים ביותר בימינו של קופות רושמות איכותיות הוא רמת אבטחה מרבית. חשוב לזכור שלקופות אלה גישה למידע יקר ערך ובפרט למספרי כרטיסי אשראי של כל הלקוחות שבוחרים בצורת תשלום זו, ומאחר שככל שהטכנולוגיות משתכללות עולה גם רמת פשיעת הסייבר, הן מבחינת ההיקפים שלה והן מבחינת מידת התחכום שלה, קופה שאינה מאובטחת כהלכה, עפ"י הפרוטוקולים המחמירים ביותר והעדכניים ביותר, חשופה לפגיעה, וחמור מכך, חושפת את הלקוחות של העסק לנזקים משמעותיים.

ממשק ניהול ידידותי למשתמש

עוד דבר שכדאי להקפיד עליו כשמחפשים קופה רושמת הוא ממשק ניהול ידידותי למשתמש. בפרט חשובה האופציה של ניהול מבצעים והנחות, שהרי אין כמעט עסק שלא מציע מבצעים מתחלפים והנחות על פריטים כאלה ואחרים – וכמובן שחובה לעדכן גם את הקופה הרושמת אודות המחירים החדשים. כולנו מכירים את המצב שבו אנחנו מגיעים לקופה אחרי שראינו שלט מאיר עיניים על הנחה של 40% וכשהקופאית מעבירה את הפריט בקופה מופיע על הצג המחיר המלא. אמנם מן הסתם בסופו של דבר נשלם את המחיר המוזל, אבל כבר נגרמה עוגמת נפש מסוימת, ולבעלי העסק כדאי כמובן למנוע אותה, והמפתח לכך הוא ממשק ניהול קל לתפעול.