»

יול 19

על החשיבות של פיתוח מנהלים והדרכים לעשות זאת

עם תפקיד הניהול באה גם האחריות! כדי לוודא שמנהלים בארגון יבצעו את תפקידיהם הניהוליים באופן האופטימלי, חשוב להכין אותם ולעזור להם בכך ובדיוק בזה נעסוק במאמרנו זה.

הצורך בפיתוח מנהלים

יש אנשים, שפשוט נולדו עם אופי של מנהלים ויש כאלו שלא. בכל מקרה, גם אדם, שנדמה שנולד עם יכולות ניהוליות, לא באמת נולד מנהל ועליו להביא את היכולות שלו אל מקום העבודה ובאופן כזה, שיתאים לעבודה עם העובדים שתחתיו, עם המנהלים שלצדו ועם המנהלים שמעליו. קל וחומר כאשר מדובר על אדם, שתפקידי ניהול הם חדשים לו ועליו לפתח יכולות חדשות בשבילו.

החשיבות של פיתוח מנהלים

כיום, אנשים רבים מקודמים במקום עבודתם בעיקר על פי ותק ולא בהכרח על פי יכולותיהם הניהוליות וכך נוצר מצב, שבו עובד מם השורה, שמעולם לא התנסה בניהול, מוצא את עצמו נזרק למים העמוקים ומתקשה להחזיק את הראש מעליהם ולעתים אף עושים טעויות מיותרות לחלוטין, שעלולות לעלות הרבה מאוד כסף לארגון. זוהי אחת הסיבות לכך, שארגונים רבים בוחרים להשקיע את כספם בסדנאות פיתוח מנהלים.

מהן סדנאות אלו?

סדנאות פיתוח מנהלים יכולות להיות סדנאות חד פעמיות או מתמשכות, במהלכן המנהלים בארגון מקבלים כלים לניהול נכון בארגון, בו הם עובדים. לדוגמה, ההבנה שכל עובד הוא אדם בפני עצמו ויש להתייחס אליו בהתאם. כלומר, מתן יחס זהה לכל העובדים עלול ליצור התמרמרות בקרבם ולעומת זאת, כאשר המנהל יראה בכל עובד את הייחודיות שלו, הוא יוכל גם ליהנות מהפירות, שאותו עובד יביא ובנוסף, יגביר את המוטיבציה.

איך עושים את זה?

כאמור, סדנאות מנהלים יכולות להיות חד פעמיות או מתמשכות, בהתאם לצורך של הארגון. כמו כן, ניתן לבצע אותן בתוך המתחם של הארגון, או לבחור לשם כך מקום ניטרלי. כמו כן, ניתן לבחור מבין מדריכים שונים, המציעים סדנאות אלו ולגבי הפרטים הקטנים, פשוט להתייעץ אתם.

חשוב לציין, שפיתוח מנהלים הוא דבר שיש לתחזק באופן שוטף ולכן, גם אם התקיימה סדנה כזו בארגון שלכם לפני שנים ספורות, בהחלט מומלץ לקיים סדנה נוספת בהקדם.