«

»

ינו 14

מה כדאי שתדעו על פינוי בינוי

רוב בעלי הדירות בארץ שמעו בעבר על פרויקטים כמו פינוי ובינוי, אך רבים מאתנו לא יודעים במה בדיוק דברים אמורים. איך נוכל להחליט האם כדאי לנו לנסות לקדם פרויקט כמו פינוי בינוי אם בפועל לא ברור לנו על מה מדובר? ובכן, אם גם אתם מבולבלים, תוכלו תחילה להיכנס לקישור: https://hitchadshut.net/ ולמצוא בו מידע רב. בנוסף, כדאי לדעת: כאשר מדברים על פינוי ועל בינוי, למעשה מדברים על מצב שבו הורסים את הבניין הישן כדי להקים במקומו בניין חדש, מודרני, יותר גדול והרבה יותר עמיד בפני רעידות אדמה. 

מהם היתרונות שמהם תיהנו אם יעשו אצלכם פינוי בינוי? 

אם אתם מתלבטים האם פינוי בינוי זה משהו שכדאי לשאוף אליו גם בבניין שבו יש לכם דירה, כדאי שתדעו שהרבה פעמים התשובה היא כן. העניין הוא שבמסגרת פרויקטים של פינוי של בינוי, למעשה בעלי הדירות מקבלים לרוב: 

  • דירה הרבה יותר גדולה
  • דירה עם מרפסת 
  • דירה חדשה 
  • חניה צמודה 

ולכן, במילים אחרות, בהחלט ניתן לומר שפרויקטים כמו פינוי בינוי מגדילים ומעלים את ערך הדירות. מי מאתנו, בעלי הדירות, לא היה רוצה לדעת שהדירה שלו שווה יותר אחרי פרויקט כזה? לכן ברור מדוע שווה לחשוב על האפשרות הזאת בחיוב ולראות איך אתם יכולים להניע את התהליך הזה בצורה מהירה יותר. 

האם אתם חייבים את הסכמת השכנים? 

כמובן שיהיו אנשים יתנגדו לפרויקטים כאלה לא פעם, שכן מדובר על אי נוחות שצריך להתמודד איתה. מצד שני, מדובר על אי נוחות זמנית ולכן זה בהחלט משהו שכדאי לחשוב עליו בחיוב. רצוי מאוד להגיע להבנה ולהסכמה עם כל בעלי הדירות בבניין אך לא תמיד זה קורה ולכן יש מקרים שבהם גם רוב מסוים יספיק. מה שבטוח זה שכדאי להפקיד את המשימה בידי אנשי המקצוע הכי טובים שיש, כי רק כך תוכלו להיות בטוחים שהתוצאה תהיה מבנה חזק, יציב ויפה. אל תתפשרו בנושא הזה ועשו כל מה שאתם יכולים כדי לבחור חברה מקצועית ומנוסה בכל מה שקשור לפינוי ובינוי.