«

»

יול 19

עורך דין תאונות עבודה – פשוט לשמור על הזכויות!

מהי תאונת עבודה וכיצד מתמודדים עם ההשלכות שלה? ולמה ייצוג של עורך דין תאונות עבודה חשוב כל כך? לפניכם כל מה שחשוב לדעת בנושא זה!

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא מקרה לא צפוי, הגורם לנזק נפשי או גופני במהלך העבודה, המשפיע על יכולת ההשתכרות של העובד שנפגע. הכוונה היא לכך, שהתאונה יכולה להתרחש במקום העבודה, במהלך שעות העבודה, במהלך פעילות מטעם העבודה או בדרך לעבודה או בדרך חזרה ממנה. כלומר, אם עובד שטח נפגע בדרך כלשהי במהלך ביצוע תפקידו מטעם העבודה, אבל במקום העבודה הפיסי שלו, הרי שזוהי תאונת עבודה. כך גם לגבי עובד שנפגע במהלך נופש מטעם העבודה וכדומה.

ההשלכות

לתאונות עבודה יכולות להיות השלכות שונות. לעתים מדובר על השלכות נפשיות כדוגמת טראומה כתוצאה ממשהו שהתרחש בעבודה ולעתים מדובר על פגיעה גופנית כמו נפילה מגובה, חבלה מכלי עבודה או מכונות וכדומה. כמו כן, תאונות עבודה עלולות להיות גם קטלניות ובמקרה זה, הזכויות עוברות לשארים של העובד.

ההתמודדות

כל תאונת עבודה, ללא קשר לנזק שנגרם כתוצאה ממנה, היא קשה לעובד ולסביבתו הקרובה ומן הסתם, גם למעביד. אם כן, ישנה חשיבות גבוהה מאוד לאופן, בו תבחרו להתמודד עם ההשלכות המשפטיות של תאונת העבודה ובהחלט חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונות עבודה, שיוכל לייצג אתכם ואת הזכויות שלכם בבית המשפט באופן המיטבי.

מיהו הנתבע?

לעתים עובדים לאחר תאונת עבודה חוששים לתבוע את המעביד שלהם מתוך חשש לפגוע במעביד עצמו או במשרתם. אם כן חשוב להבין, שעל המעבידים חלה החובה לבטח את עצמם מפני תאונות עבודה של עובדיהם ולכן, כאשר עורך דין תאונות עבודה מגיש תביעה משפטית בגין תאונת עבודה, התביעה היא לא נגד המעביד עצמו, אלא נגד חברת הביטוח שביטחה אותו. כלומר, התביעה היא לא אישית והפיצויים לא יגיעו מכיסו של המעביד, אלא מכספי הביטוח, עליו המעביד משלם באופן קבוע בכל מקרה. למעשה, התוצאה היחידה, שתשפיע על המעביד עצמו היא, שהפרמיה שלו בחברת הביטוח תעלה והוא יעשה כל שביכולתו למנוע הישנות של המקרה.