«

»

ספט 27

עורך דין פלילי – מתי הוא יוכל לעזור לי

עורך דין פלילי הוא ללא ספק עורך דין עסוק, וזה משהו שלא ישתנה לעולם. רבים זקוקים לשירות של עורך דין פלילי, בין אם הם חשודים או נאשמים בעבירות פליליות, ובין אם הם מעורבים בדרך כזו או אחרת בתיקים פליליים, או אפילו מבקשים לקבל ייעוץ לפני שהם מבצעים פעולות שיכולות להגיע לפלילים, ולכן ישנם מקרים רבים בהם עורך דין פלילי יכול לעמוד לרשותכם ולעזור לכם מאוד.

כמובן, אם אתם פונים אל עורך דין פלילי חשוב שתבדקו היטב את עורך הדין בו אתם בוחרים. חשוב שתבדקו את הניסיון שלו בתחום הפלילי, את המומחיות שלו, את התיקים הקודמים בהם הוא טיפל ועוד.

בנוסף, כדאי להבין שהתחום הפלילי הוא תחום רחב מאוד. עבירות הונאה לא דומות לעבירות סמים, לדוגמא, וניהול התיקים שונה לחלוטין, ולכן חשוב לבחור עורך דין פלילי בעל מומחיות בסוג העבירה הפלילית המדוברת, ולא רק עורך דין פלילי באופן כללי.

פנו אל עורך הדין מוקדם ככל האפשר

אם אתם חשים כי אתם אולי חשודים בעבירות פליליות, או שאפילו מבלי לשים לב עברתם עבירה כזו או אחרת, חשוב מאוד שתפנו אל עורך דין פלילי מוקדם ככל האפשר. עורך דין פלילי יותר לתת לכם הכוונה טובה בזמן, ללוות אתכם לחקירות משטרתיות או תשאולים שונים ובכלל, ככל שתפגשו עם עורך הדין מוקדם יותר ויהיה לו יותר זמן ללמוד את החומר ולהכיר אתכם, כך הוא יוכל לייצג אתכם בצורה הרבה יותר טובה.

לכן אין ספק כי עורך דין פלילי יכול לסייע לכם כבר ברגע הראשון. אל תנסו לחסוך ולדחות את הפניה אל עורך הדין עד שכבר יהיה מאוחר מידי. עדיף לפנות אל עורך הדין מוקדם ככל האפשר.

ייצוג בחקירה משטרתית

במקרה ומכניסים אתכם לחקירה משטרתיות, אתם זכאיים לנוכחות של עורך דין בזמן החקירה, ומהרגע בו אתם מבקשים עורך דין, אסור לחוקרים לתשאל אתכם. רבים, במיוחד כאלו שלא באמת ביצעו את העבירה או לא בטוחים מה חומרת העבירה, מנסים להראות חפים מפשע בכך שהם מוותרים על נוכחות של עורך דין, אך זו טעות חמורה מאוד שיכולה לעלות להם ביוקר.

ליווי של עורך דין פלילי במהלך חקירה משטרתית יאפשר לכם להיות בטוחים כי החקירה מנוהלת על פי חוק, ועורך הדין ידע טוב יותר לזהות שאלות של החוקרים שעלולות לגרום לכם להפללה עצמית וידעו לעצור אתכם מלתת תשובה באותו הרגע.