«

»

יול 19

עו"ד צוואות – פשוט להתכונן לעתיד

אם יש דבר אחד בטוח בחיים שלנו הוא, שהם זמניים. למרות הקושי לחשוב על הסוף שלהם, חשוב התכונן לקראתו ועדיף לעשות זאת כמה שיותר מוקדם! איך עושים את זה? ואיך נעזרים בשירותיו של עו"ד צוואות?

על הירושה

איך שלא נסתכל על זה, המוות הוא אחד הדברים היחידים בחיים, שאנו יכולים לסמוך עליהם במאה אחוז. וככל שאנו מתבגרים, אנו זוכים לצבור יותר ויותר רכוש ונכסים, שאמורים לעבור הלאה לאחר לכתנו.  הרכוש והנכסים הללו אמורים להתחלק באופן שווה בין בני המשפחה שנשארו מקרבה ראשונה של הנפטר, אבל מה קורה אם הנפטר היה רוצה לחלק את רכושו באופן שונה?

בחירה חופשית

למרות החלוקה השווה וההוגנת שמציע החוק, הוא גם מאפשר לכל אחד לבחור כיצד הוא רוצה לחלק את ההון והרכוש שצבר לאורך חייו. לדוגמה, יש מי שירצה לתת לאחד מילדיו חלק גדול יותר מאשר ילד אחר שלו מסיבות רבות ושונות כמו אם ילד אחד זקוק ליותר כסף מהשני בשלב זה של חייו וכדומה. בשורה התחתונה, מה שחשוב הוא האפשרות של כל אדם לבחור מה יהיה עתיד רכושו ונכסיו לאחר לכתו מן העולם.

איך זה מתבצע?

בחירה חופשית זו, של מה שיקרה עם הרכוש והנכסים לאחר הפטירה נעשה באמצעות צוואה. הצוואה היא מסמך משפטי, בו רשום במדויק כיצד ההון יחולק לאחר המוות. היות שמדובר על מסמך משפטי, יש לנסח אותו בעזרת עו"ד צוואות, שיוכל לעזור בכל מה שנוגע לתחום המשפטי של הצוואה במטרה להבטיח את קיומה באופן מלא לאחר הפטירה, גם אם היורשים לא יסכימו עם מה שנכתב בה.

על האפשרות לשנות

פעמים רבות, אנשים מנסחים צוואה בשלב מסוים של חייהם ולאחר תקופה מסוימת, הם מעדיפים לחלק את רכושם באופן אחר משלל סיבות. במקרה זה, מה שעל בעל הצוואה לעשות הוא לפנות שוב לשירותיו של עו"ד צוואות ולערוך את השינויים הרצויים לו באופן מסודר. חשוב להבין, שאת הצוואה ניתן לשנות ללא הגבלת פעמים והצוואה העדכנית ביותר היא זו שתקבע כיצד הירושה תחולק ברגע האמת.