«

»

פבר 18

סוגים שונים של מיסוי ישראלי

המיסים הם חלק מהיום יום שלנו, גם אם איננו מודעים לקיומם לעתים. הם מוכרים לנו כתהליך של גביית כספים של המדינה מהאזרח הפשוט למטרות מימון שלטוניות. למעשה, מיסוי ישראלי הוא תחום נרחב מאוד ודינמי, המסייע לא רק להשגת מטרות כלכליות אלא גם חברתיות. במאמר זה נפרט את סוגי המיסים הקיימים בישראל ונעשה קצת סדר בבלאגן.

מיסוי ישראלי – מה זה אומר?

מיסוי ישראלי מורכב מכמה אלמנטים אותם כדאי להכיר לא רק במקרה בו אתם מחליטים לפתוח עסק. מדובר בידע שמומלץ לכל אזרח בישראל להתמצא בו:

  • מס הכנסה – כפוף לפקודת מס הכנסה בישראל, לכל שנת מס ובשיעורים המפורטים באותה פקודה. מס הכנסה משולם על גבי ההכנסה של כל תושב בישראל או הכנסה של תושב חוץ שהופקה בישראל. 
  • מיסוי מקרקעין – מפרט את כל המיסים המוטלים על עסקאות המקרקעין במדינת ישראל, ומורכב משני מסים מרכזיים; מס שבח ומס רכישה. מס השבח מוטל על רווח ההון הנוצר לאדם או לתאגיד ממכירת מקרקרעין בישראל, או מכירת מניות באיגוד המקרקעין. מס רכישה מוטל על רוכש המקרקעין. 
  • מסים עקיפים – מס קנייה, מע"מ, מכס ועוד – המכס מוטל על יבוא טובין, בשיעורים המפורטים בתעריף המכס ומס הקנייה. מס הקנייה מוטל הן על טובין בייצור מקומי והן על ייבוא. יחול בעיקר על סיגריות, דלק, כלי רכב, מוצרי יוקרה ואלכוהול. ישנם מסים עקיפים נוספים שכדאי להכיר, עליהם ניתן לקרוא בנפרד וכמובן להיעזר בשירותי ייעוץ מס מידי מומחים שישמחו לפרוש בפניכם את כל המידע הנדרש. 

ידע הוא כוח

אומרים שידע הוא כוח, והדבר נכון על אחת כמה וכמה כשמדובר בעולם המיסים בישראל. מיסוי ישראלי מורכב מסוגים שונים של מיסים שלא לכולם האזרח הפשוט מודע. על כן, מומלץ מאוד לפנות לשירותי ייעוץ מס מקצועיים שלא רק ילוו אתכם החל מרגע פתיחת העסק שלכם, אלא גם יעמדו לשירותכם לשאלות ויישור קו בנושא, כדי להבטיח שאתם צועדים בבטחון ועל פי חוק בדרך להצלחה העסקית.