«

»

פבר 14

כל מה שצריך לדעת על מיחזור משכנתא

כל אדם אשר רכש דירה יודע שמדובר בתהליך ארוך אשר גוזל זמן רב וכרוך בהשקעה כלכלית משמעותית. עבור לא מעט אנשים ההשקעה הכלכלית הנדרשת עבור הדירה, היא איננה דבר שיש בכוחם לעמוד בו ללא סיוע של הלוואה כלשהי. לכן, מרבית האנשים פונים לבנק בכדי לבקשה הלוואת משכנתא. מרבית האנשים כמובן בודקים היטב במה כרוכה כל הלוואת משכנתא בכדי לבחור בסופו של תהליך את הלוואת המשכנתא הטובה ביותר עבורם. אם יש לך משכנתא ואתה חש שאתה יכול לקבל אחת אחרת בתנאים טובים הרבה יותר כיום, הרי שבעזרת תהליך מיחזור משכנתא תוכל להחליף את הלוואת המשכנתא הקיימת שלך, בהלוואה חדשה בתנאים נוחים, בהתאם לצרכיך ולרצונך.

למי כדאי למחזר משכנתא

מיחזור משכנתא זהו תהליך אשר רלוונטי עבור לא מעט אנשים כגון:

  1. אדם אשר לקחת הלוואת משכנתא בעברו ובמקביל אליה לקח עוד הלוואות נוספות במהלך השנים יכול לקחת הלוואת משכנתא אחת חדשה אשר תכסה בה את הלוואת המשכנתא הקודמת ואת כל ההלוואות השונות אותם לקח במהלך השנים. מדובר בתהליך שיכול להעניק לאדם את האפשרות לרכז את כל תשלומי ההלוואות לתשלום אחד מרכזי בסכום חודשי שבו הוא יוכל לעמוד מדי חודש בחודשו.
  2. שינוי המסלול של המשכנתא – במידה ואדם לקח הלוואת במשכנתא במסלול כלשהו אשר הוא איננו מרוצה ממנו. כל שעליו לעשות זה לחפש משכנתא חדשה במסלול משתלם יותר, אשר בה הוא יוכל להחליף את המשכנתא הנוכחית שלו
  3. שינוי אחוזי הריבית על המשכנתא – במידה ואדם לקח הלוואת משכנתא עם ריבית גבוהה עליה, הרי שהוא יכול בתהליך מיחזור משכנתא לבטל את ההלוואה הקודמת וליהנות מהלוואה חדשה בריבית נוחה, אשר תכסה את הקודמת.
  4. כל אדם המעוניין להגדיל את ההחזר החודשי שלו בכדי לסיים את תשלום ההלוואה יותר מהר או להקטין את ההחזר החודשי שלו, יכול להיעזר בתהליך זה.

 

תהליך מיחזור משכנתא הינו תהליך המתבצע מול הבנק שבו האדם לקח את הלוואת המשכנתא הקודמת שלו. בכדי לבחור את הלוואת המשכנתא החדשה הרלוונטית לצורך שחזור הקודמת, הרי שכדאי מאוד להיעזר במומחים בתחום המשכנתאות.