«

»

ספט 23

לשון הרע בפייסבוק – מתמודדים עם הכפשות לבית העסק

הרשת החברתית הכי פופולרית בישראל, הופכת בשנים האחרונות לזירת התגוששות מסוכנת שבה כמעט ואין גבולות למה שאפשר לומר, גם אם מדובר על מילים שפוגעות באנשים אחרים. בתור בעל עסק, יצא לכם להתמודד כמה וכמה פעמים עם לקוחות או אנשי מקצוע אשר בחרו להתנסח בצורה שפוגעת בעסק שלכם במרחב הפומבי. כמעט כל בעלי העסקים שמתמודדים עם תביעות לשון הרע בפייסבוק, עושים זאת מתוך רצון לשמור על שמו הטוב של בית העסק שלהם. 

מדוע חשוב לבחון תביעות לשון הרע בפייסבוק?

רגע לפני שאתם מתחילים לעבוד על תביעת לשון הרע בפייסבוק, רצוי ביחד עם עורך דין מקצועי לבצע:

  1. בחינה של מהות התביעה – האם באמת מדובר על לשון הרע בפייסבוק? האם יתכן שאתם קראתם את התגובה בצורה פרשנית, והשופט יקרא אותה בצורה אחרת לגמרי?
  2. בחינה של היתכנות התביעה – האם בית המשפט יסכים לקבל את הטענות שלכם? האם תצליחו באמת לקבל את הפיצוי שמגיע לכם? האם חוויתם פגיעה אמיתית בתפקוד של בית העסק בגלל לשון הרע בפייסבוק?
  3. בחינה של גובה הפיצויים – מה הוא גובה הפיצויים אותו אתם יכולים לקבל? והאם הוא באמת יכול לעזור לכם להתמודד עם הפגיעה איתה אתם מתמודדים?
  4. בחינה של עלויות נלוות – האם יש צורך להשקיע משאבים נוספים על מנת לאסוף הוכחות? או על מנת לקבל ליווי מקצועי של עורך דין מוסמך?

רק אם אתם יכולים להגיע להצלחות – שווה לכם לפתוח בהליכים

יש שורה ארוכה של הליכים משפטים, אותם אתם רוצים למצות בצורה הכי מקצועית שיש, בכדי להתמודד עם תביעות לשון הרע בפייסבוק. בעזרת צוות מקצועי ומיומן של עורכי דין חזקים, תוכלו לבחון את התביעה שלכם בעין ביקורתית ולהחליט האם מדובר על השקעה שאתם מעוניינים לבצע. אם אתם מצליחים לראות את היתרונות של תביעת לשון הרע בפייסבוק, ויש לכם את כל הדרכים להתמודד עם הצרכים המקצועיים והמשפטיים, ייתכן מאוד שתרצו לקחת את התביעה והתיק אל השלב הבא ולהבטיח שאתם שומרים על זכויות העסק שלכם.