«

»

דצמ 10

ייפוי כוח לבנק למשכנתא

מתי דרוש נוטריון לצורך ייפוי כוח?        

לקראת קבלת משכנתא? בין יתר המסמכים הרבים והפרוצדורות שאתם עומדים בפניהם, יהיה עליכם לגשת לנוטריון על מנת להפיק ייפוי כוח. מדוע?

משכנתא הינה צעד משמעותי ובעל השלכה רבה על החיים של כל אחד. האדם מכניס את עצמו לעול של התחייבות והחזרים שעליו לבצע דבר חודש בחודשו. ההסכם שנחתם בין הגוף המלווה, הבנק. לבין הלווה, כולל סעיפים רבים ונקודות מפורטות. כל מי שלוקח משכנתא מקווה להצליח לעמוד בהחזרים ולסיים את ההחזרים בקצב המתוכנן. אך יש מקרים בהם למרבה הצער הלווה לא מצליח להחזיר את ההלוואה. במקרים כאלו הבנק יפעל בדרכים משלו על מנת להחזיר לעצמו את ההלוואה. וזאת באמצעות מכירת הנכס. הנכס יימכר והבנק יקבל את חלקו בדירה. כבר בתהליך קבלת ההלוואה ינקוט הבנק בצעדים הנדרשים על מנת להבטיח את הכסף שהוא מלווה.

על משכנתא, החזר וייפוי כוח

בכל תהליך של משכנתא יש פרוצדורה ברורה שעל הלווה לבצע על מנת לקבל את ההלוואה מהבנק. למעשה ההסבר שעומד מאחורי ההלוואה היא כזו. אדם מעוניין לרכוש נכס בעלות גבוהה. אין לו את האפשרות לשלם את הסכום הנדרש עבור הנכס, ולכן הוא מעוניין לקחת הלוואה. היות ומדובר בהלוואה בסכום גבוה מאוד הוא ישעבד את הנכס שלו לגוף המלווה, קרי הבנק. כאשר הנכס הוא הביטחון של הבנק בדבר החזר ההלוואה. אמנם הלווה מתכנן מול הבנק את אופן ההחזר של ההלוואה. וזאת בתשלום חודשי קבוע בתאריך שהוא ייבחר. אך בכל זאת לוקחים בחשבון את האפשרות שהלווה לא יצליח מאיזו שהיא סיבה לעמוד בהחזרים. במקרה כזה ידאג הבנק לקבל לידיו את הכסף שלו בדרך אחרת.

במקרים בהם הלקוחות פגרו ולא עמדו בתשלומים, נאלץ הבנק למכור את הדירה של הלווה ולקבל לידיו את הסכום שהלווה. כדי שהבנק יוכל למכור את הדירה עליו להיות מיופה כוח על ידי הבעלים. ייפוי כוח כזה יהיה על הלווה לבצע מול נוטריון בשלב לקיחת ההלוואה. כך שהבנק יהיה בטוח בדבר הכסף שלו ובדבר חזרתו אליו. רק כך הוא יעמיד ללווה את הסכום הגבוה

פניה אל נוטריון לצורך הפקת ייפוי כוח לקראת לקיחת משכנתא – תהליך פרוצדורלי מקובל לקראת קבלת המשכנתא. המאמר באדיבות משרד נוטריון  NotaryGS. למידע נוסף כנסו ל- www.notarygs.com