«

»

אוג 15

חברות מיתוג

אנחנו חיים בעידן שבו עסקים לא יכולים להסתפק בהצעת מוצרים איכותיים ובמתן שירות מושקע – אלא הם נדרשים גם למתג את עצמם בהתאם, כך שקהל הלקוחות הפוטנציאלי יזהה מיד את הערך המוסף שמוצע לו ע"י אותו עסק ויעדיף אותו על פני כל המתחרים, שכידוע הם רבים כמעט בכל תחום.

על-מנת לזכות במיתוג האופטימלי, כדאי להיעזר בחברת מיתוג: חברות מיתוג אמונות הן על זיהוי הערכים שכדאי לכל עסק להבליט, והן על שימוש במבחר רחב של כלים כדי ליצור את המיתוג הנכון בהתאם לאותם ערכים.

מהו הבסיס של מיתוג נכון?

הבסיס של מיתוג נכון שמתבצע ע"י חברת מיתוג מקצועית הוא זיהוי מדויק של הרגשות שכדאי לעורר אצל קהל היעד, והתפישות שלו את המוצרים שמציע העסק הממותג, השירות שלו והוא עצמו באופן כללי.

לשם כך נדרש כמובן קודם כל אפיון של קהל היעד. לאחר האפיון של קהל היעד, הבנת הערכים שאותו קהל מחפש והעמדות שלו כלפי העסק הממותג, ניתן גם לדעת אילו מרכיבים בעסק חשוב להבליט ומהן הדרכים שבהן כדאי לפעול כדי לזהות את העסק עם הערכים הרצויים ע"י אותו קהל יעד.

אילו כלים עומדים לרשות חברות מיתוג?

חברות מיתוג נעזרות כאמור במגוון רחב של כלים כדי לייצר את התחושות הרצויות ולהנחיל לקהל היעד הרלוונטי עמדות נכונות לגבי העסק הממותג ומוצריו.

בין השאר מגובש עיצוב אתר האינטרנט של העסק בהתאם לכל המידע שהצטבר במהלך שלב האפיון, ובאופן כללי נקבעת השפה הוויזואלית שבה העסק משתמש בכל המקומות ולא רק באתר אלא גם בפרוספקטים, בלוגו, בכרטיסי הביקור (בין אם המודפסים ובין אם דיגיטליים), באריזות המוצרים השונים, בתוויות על המוצרים השונים וכאמור בכל מקום.

כלים נוספים הם מתחום השיווק, כשגם כאן מתבצע בדרך כלל שילוב בין שיווק אונליין, במרחבים השונים של העולם הדיגיטלי, לבין שיווק אופליין, כלומר בעולם הפיזי. הפעולות השיווקיות השונות נשענות על השפה הוויזואלית שגיבשה חברת המיתוג, וכמובן שנדרשת גם בחירה מדויקת של אפיקי הפעולה בהתאם למאפייני העסק. חברות מיתוג מקצועיות אמונות הן על מיתוג באמצעות קמפיינים חד-פעמיים והן באמצעות פעילות שוטפת.