«

»

יונ 16

זכויות תושב חוזר במס הכנסה

אחרי כמה וכמה שנים טובות בניכר, ללימודים, לעבודה או סתם לטיולים, הגיע הרגע שלו אתם כל כך מחכים – החזרה הביתה. על פניו, טיסה אחת ואתם בחיק המשפחה. אבל למן הרגע שבו נותקה התושבות שלכם במדינת ישראל, ישנו תהליך שאתם חייבים לבצע על מנת לחזור לבית ולנצל את כל הזכויות שלכם. ועדיין, מבחינתם של אזרחים רבים הנושא של זכויות תושב חוזר במס הכנסה הוא עדיין תחום עיסוק מורכב יחסית שכולל בתוכו חידות ושאלות רבות. במדריך הקרוב, אנשי המקצוע ינסו לעשות לכם קצת סדר בשאלת זכויות תושב חוזר במס הכנסה, כדי לאפשר לכם חזרה בטוחה הביתה.

אילו זכויות תושב חוזר במס הכנסה קיימות?

ישנן שלוש קטגוריות עיקריות של זכויות תושב חוזר במס הכנסה אותן אתם רוצים להכיר:

  1. זכויות בתחום הבריאות – כל מה שקשור לביטוח הבריאות הממלכתי, המחויב על פי חוק. תושב חוזר אמנם לא זכאי באופן מידי לתשלומים אלו, אך בהחלט יכול לשלם סכום כספי כדי לקבל בחזרה גישה לשירותי הקופה.
  2. זכויות בנושאי מיסוי – המדינה מבקשת להטיב עם סטודנטים שחזרו משהות ארוכה בחו"ל. ועל כן במקרים רבים מציעה המדינה הטבות מיוחדות שתלויות במצבו האישי של האדם. כמו גם סיוע בהחזרת הציוד לבית, בעלויות מופחתות.
  3. זכויות לחוזרים וותיקים – אם חייתם במדינה זרה למעלה מעשור, אתם זכאיים להטבות מיוחדות על הכנסותיכם בחו"ל, כדי למשוך את כל הנכסים שלכם לארץ ללא עלויות.

תכננו את החזרה לארץ

בדיוק כמו שחשבתם על כל הפרטים במהלך המעבר למדינה בה חייתם בשנים האחרונות, כך עליכם לבצע את ההכנות הנדרשות על מנת לחזור בחזרה הביתה. ככל ותבחרו להשקיע את הזמן הדרוש בתכנון החזרה הביתה, כך תוכלו לחסוך יותר כספים לטווח הארוך. כמובן שיש חשיבות לאופן שבו תצליחו למצות את הזכויות שלכם. ועל כן, אם אין לכם מספיק ידע בתחום, אתם עלולים לפספס את הזכויות הכי חשובות והכי מרכזיות בחיים שלכם. כך שכדאי לשאול את כל השאלות, את אנשי המקצוע הכי מיומנים בתחום.