«

»

יונ 28

גישור עסקי – הדרך שלכם להתמודד עם מחלוקות בצורה אחראית

מחלוקות הן חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו כבר מגיל צעיר. אבל ככל שאנחנו הולכים ומתבגרים ת, וככל שנושא המחלוקת הולכים והופכים למורכבים יותר, כך צריך לקבל עזרה מקצועית על מנת להתמודד בצורה הוגנת עם המחלוקת. על אחת כמה וכמה בעולם שבו אתם מתמודדים עם מחלוקת מקצועית ועסקית אל מול שותף יקר בבית העסק שלכם. במצב כזה אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לפעול בצורה לא הגיונית שתפגע גם בכם וגם בבית העסק שלכם. ובדיוק מהסיבה הזאת חשוב לפנות לעזרת איש מקצוע ולהתחיל עבודת גישור עסקי המבוססת על טכניקות גישור מקצועיות.

שלושת השלבים של תהליך גישור עסקי

תהליך גישור עסקי הוא תהליך שמבוסס על שלושה שלבי עבודה מרכזיים:

  1. שיחה משותפת בין המגשר לבין שני הצדדים בתהליך הגישור, שבה יעלו על הפרק כל המחלוקות הראשוניות שאיתן אתם מתמודדים. בשיחה הזו אתם צריכים להציג את התמונה מהצד שלכם בצורה שקופה והאמינה ביותר.
  2. שיחות אישיות של המגשר עם כל אחד מהצדדים. במהלך השיחות הללו אתם יכולים להעלות נקודות אישיות, שרלוונטיות לתהליך הגישור אבל אותן אתם לא רוצים לחשוף בפני הצד השני.
  3. שיחת גישור משותפת. במהלך השיחה הזו המגשר מציג את המצב כמות שהוא לשני הצדדים, ומעלה על השולחן את כל אפשרויות הפעולה שעומדות לפניכם, והכל תוך שמירה על קו ניטרלי והצגת עובדות רלוונטיות כדי למנוע חיכוכים מיותרים בין שני הצדדים.

לוקחים את ההחלטה הנכונה לכם

ברגע שכל האפשרויות עולות על השולחן ותהליך גישור עסקי הגיע לשלב המיצוי שלו, אתם צריכים להתכנס ולקחת את ההחלטה שטובה לאינטרסים שלכם. בין אם מדובר על קביעת תניית שיפוט ובין אם מדובר על חלוקת רכוש ונכסים בהתאם להסכמים הכתובים בחוזה. כך או כך, חשוב לזכור שאתם פועלים אל מול אדם שעד לפני רגע אחד היה חלק מהותי מהחיים המקצועיים שלכם. ולכן שמירה על כבוד הדדי היא האלמנט המרכזי שמביא להצלחתו של כל תהליך גישור באשר הוא.