«

»

אפר 20

איך קונים ביטקוין?

השאלה התמימה הזו – "איך קונים ביטקוין?" היא ככל הנראה אחת השאלות הנפוצות ביותר בגוגל בשנה האחרונה, שאלה שמעסיקה יותר ויותר אנשים, גם כאלו שאינם יודעים דבר על המטבעות הקריפטוגרפים ועל הטכנולוגיה שמניעה אותם.

עולם המטבעות הווירטואליים, הביטקוין בראשם, הפך לנושא החם ביותר על הפרק. בעיתונות הכתובה, בעיתונות המשודרת, בטלוויזיה, ברדיו, באינטרנט, כולם מדברים על ביטקוין. איך לא? הביטקוין מעורר סערות בבנקים הגדולים, בממשלות בכל העולם, בבורסות, אצל משקיעים פרטיים ומוסדיים כאחד, וכמובן – אצל האדם הפרטי, עם כמות שמוערכת בכמה עשרות אלפי מתעשרים חדשים מביטקוין שההון שלהם זינק מכמה עשרות אלפי דולרים לכמה מיליוני דולרים בשנים בודדות.

אז טכנית – איך קונים ביטקוין?

יש כמה תשובות לשאלה איך קונים ביטקוין בישראל:

  1. מאדם פרטי – אנשים פרטיים רבים מציעים את הביטקוין שלהם למכירה. בין אם הם צריכים מזומן בהקדם, ובין אם הם פשוט רוצים למצות את הרווח שעשו עד כה, ניתן לרכוש מאדם פרטי שמציע את המטבע שלו למכירה.
  2. כספומט ביטקוין – קנייה בכספומט היא פשוטה למדי, ולרוב מהירה למדי, אך גם מלווה בעמלה גבוהה למדי שרבים מעדיפים לעקוף בכל דרך אפשרית. עדיין, אפשר לקנות ביטקוין בכספומט ייעודי.
  3. חלפני ביטקוין – ישנם חלפנים מקצועיים שפרנסתם נשענת על עמלות המכירה והקניה של ביטקוין, ואפשר לקבוע פגישה מסודרת ולהגיע לבצע את עסקת הרכישה שלכם.

חשוב לדעת על קניית ביטקוין!

אם שאלתם את עצמכם את השאלה איך קונים ביטקוין, אתם כנראה לא מומחים בתחום זה. אי לכך ובהתאם לזאת כדאי שתדעו כי יש לנקוט אמצעי זהירות ולזכור כי בשוק מסוג זה, בו מעורב כסף גדול, ישנם הרבה פיתויים, ועימם מגיעים, לעיתים, אנשים עם כוונות פחות טובות.

כשאתם קונים ביטקוין מאדם פרטי נסו כמיטב יכולתם לעשות את העסקה עם אדם מוכר, למשל אדם עם פרופיל פייסבוק עשיר שמראה מי הוא. בצעו את השיחות המקדימות בתוכנת צ'אט בכדי שתהיה עדות להסכמות שהגעתם אליהן, והיפגשו במקום מסודר, ציבורי, ועדיף עם מתווך. וודאו כי המהלך נעשה בצורה הגונה וכי אתם יודעים בדיוק כיצד יתבצע המהלך ברמה הטכנית, כדי שתוכלו לדעת שהכול כשר עם רכישת הביטקוין שלכם. כי שאלת ה"איך קונים ביטקוין" גדולה יותר ממה שרבים מצפים.